KUPON TASARIMLAR

29 Ocak 2009 Perşembe

ZAMANDA YOLCULUK VE NİHAYET 2009 SAÇ MODASI


Gözlerinize inanamadınız değil mi? Maalesef bir zamanlar böyleydik...Aslan yelesi gibi saçlar ne kadar da modaydı. Şimdi ibretle bakıyoruz,eski moda saçlara.


Yukarıdaki dağınık saçlara inat burada da tarağın bütün dişlerini hissetmek mümkün.

Kıvırcık saçları da unutmamak lazım. O dönemlerin dizileri ve filmlerini şöyle bir gözünüzün önüne getirirseniz, ne kadar moda olduğunu hatırlarsınız.


Gelelim 2009 saç modasına;
20 yıl önceki modellere nazaran çok rahat, kullanışlı, sabah hemen şekil alabilecek türden saçlar.Renkler de muhteşem. Ne dersiniz galiba bu yıl kısa saçlarla geçecek.


Saçlarımızın yukarıdaki saçlar kadar güzel olması için işte birkaç ipucu:
1. Saçlarının sağlıklı uzamasını isteyen her insan her on ya da oniki haftada saçlarını uçlarından kestirmeli.
2. Saçlarınızın gür gözükmesini istiyorsanız saç modelinize dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun için uçlarına jöle sürmeniz iyi olur.
3. Saçlarınızı kuruturken başınızı öne eğmek en iyi yöntemdir. Böylece altttaki saçların kabarmasını sağlarsınız. En üst tabakalar en son kurutulması gereken yerlerdir.
4. Saç spreyi kullanırken spreyi saçın üst tabakasına sıkmamak gerekir.
5. Yüzünüzde oturmuş kırışıklıklar varsa saçları koyu renkte boyamamak gerekir. Ayrıca dalgalı modeller daha iyi duracaktır.
6. Saçlarınızda dalgaları uzun süre korumak için yıkamadan bir gece önce hint yağı masajı yapın ve yağı bütün gece kafanızda tutun.
7. Saçtaki kırıklara karşı jojoba yağı ile dört damla kekik esansını karıştırmak veşampuandan önce saçta tutmak çok iyi gelir.
8. Kepeğe karşı 300 gram taze ısırgan otunu kökleriyle birlikte üç litre su içinde 15 dakika kaynatın. Sonra da saçınızı şampuanlayın.
9. Saçlarınızın çabuk uzaması için bir dilim taze zencefili blender'dan geçirin ve kaynatın. Sonra da suyu ile 15 masaj yapın. 15 dakika sonra saçlarınızı sabunlayabilirsiniz.
10. Saçlarınıza parlaklık vermek için son durulama suyuna bir kaşık limon suyu ve sirke ekleyin.